Podsumowanie wydarzeń 16 października

📌Przebywający w areszcie przewodniczący Zjednoczonej Partii Obywatelskiej, Anatol Labiedźka zakończył dzisiaj strajk głodowy.
📌Komitet Śledczy potwierdził międzynarodowe poszukiwania Swiatłany Cichanouskiej i nakaz jej aresztowania na podstawie artykułu Kodeksu karnego dotyczącego wezwań do naruszenia bezpieczeństwa narodowego.
📌Prezydent Litwy wzywa kraje UE do zignorowania nakazu poszukiwania Cichanouskiej przez władze białoruskie
📌Mіchaіł Kіryluk, obrońca koszykarki Aleny Leuczanki oraz członek Rady Koordynacyjnej, może zostać wykluczony z adwokatury. Powodem tego były wypowiedzi Michaiła Kіryluka na portalach społecznościowych.
📌Swiatłana Cichanouska spotkała się z ministrem spraw zagranicznych Kanady. Podczas spotkania podkreśliła, że obecnie konieczne jest zwiększenie presji na reżim Łukaszenki ze wszystkich stron, w tym społeczności międzynarodowej. Cichanouska omawiała kwestię sankcji i narodowego ultimatum również z ministrami spraw zagranicznych Litwy, Łotwy i Estonii.
📌W Mińsku odbyła się akcja kobiet pod hasłem „spaceruję”. Po spacerze uczestniczki złożyły kwiaty w miejscu pamięci Alaksandra Tarajkouskiego.
📌Na podstawie ustaleń Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Finansów, białoruscy studenci będą pozbawieni stypendiów za minimalne nieobecności.
Zdjęcie: TUT.BY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *