Wykład: Białoruski bunt w imię wolności. Tło aksjologiczne

Wykład dr. Piotra Rudkouskiego w ramach przedmiotu ogólnouniwersyteckiego Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, „Białoruś 2020”, który kontynuuje serię wykładów w semestrze letnim. Wykładowcy i wykładowczynie to eksperci i ekspertki z różnych dziedzin dotyczących Białorusi – poruszą tematy związane z konsolidacją reżimu autorytarnego, stanu gospodarki, społeczeństwa obywatelskiego i mediów, dynamiki relacji bilateralnych Białorusi z sąsiadami i wizerunku na arenie międzynarodowej. Wykład dr. Piotra Rudkouskiego pod tytułem Białoruski bunt w imię wolności. Tło aksjologiczneodbył się 20.04.2021 r.

Wykład został przygotowany w oparciu o projekt badawczy “Dziesięciolecie przemian aksjologicznych na Białorusi: 2010-2020”, który jest współfinansowany przez NAWA w ramach działania “Solidarni z naukowcami”.

Piotr Rudkouski – białoruski analityk, politolog i wykładowca akademicki. Jest dyrektorem Białoruskiego Instytutu Studiów Strategicznych (BISS). Doktor nauk humanistycznych, autor czterech książek i ponad stu artykułów. Główne zainteresowanie badawcze: czynnik wartości w relacjach Białorusi i UE, tożsamość narodowa i koncepcja otwartego społeczeństwa.

Autor: Piotr Rudkouski

białoruski analityk, politolog i wykładowca akademicki. Jest dyrektorem Białoruskiego Instytutu Studiów Strategicznych (BISS). Doktor nauk humanistycznych, autor czterech książek i ponad stu artykułów. Główne zainteresowanie badawcze: czynnik wartości w relacjach Białorusi i UE, tożsamość narodowa i koncepcja otwartego społeczeństwa.

Zobacz wszystkie wpisy od Piotr Rudkouski → Zobacz całą redakcję portalu →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *