Witryna Hrodna.life zostanie zablokowana

Dostęp do serwisu Hrodna.life będzie ograniczony. Odpowiedni dekret Prokuratury Okręgowej Grodna trafił dziś do redakcji portalu.

Dekret mówi, że dostęp do zasobów internetowych jest ograniczony z następujących powodów:
– „Niektóre artykuły, którym towarzyszą materiały wideo, negatywnie charakteryzują sytuację społeczno-polityczną na Białorusi po zakończeniu kampanii wyborczej i dyskredytują działania organów ścigania”.
– Pociągnięcie redaktorów Grodno Life Media Aleksieja Szoty i Iriny Nowik do odpowiedzialności administracyjnej za rozpowszechnianie materiałów ekstremistycznych.
– Rozpowszechnianie produktów o charakterze ekstremistycznym, których dystrybucja jest prawnie zabroniona i których dalsze umieszczanie może zaszkodzić interesom narodowym Białorusi.
Dekret prokuratury, datowany na 16 września, podpisał Eduard Burak, pełniący obowiązki prokuratora obwodu grodzieńskiego.

– Nasza strona nie jest pierwszym ani ostatnim zasobem zablokowanym przez władze rok po wyborach. Nie była to kwestia naruszeń lub ich braku, tylko kwestia czasu. Najpierw zniszczono duże portale. Teraz przyszła kolej na lokalne media – skomentowała decyzję prokuratury Irina Nowik, redaktorka projektów specjalnych Hrodna.life.
Nowik zaznaczyła, że portal nie pożegna się ze swoimi czytelnikami, zespół będzie dalej pracował i opowiadał o najważniejszych wydarzeniach w Grodnie.

Przetłumaczono z: https://news.zerkalo.io/life/3317.html?tg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *