Siarhiej Staszeuski został zwolniony

Główny bohater sensacyjnego nagrania (https://www.youtube.com/watch?v=DgkDrVj1qIo…), który 9 sierpnia zmusił nauczycieli do sfałszowania protokołu głosowania na korzyść Łukaszenki, stracił stanowisko.
Mowa o Siarhieju Staszeuskim: nie jest już szefem administracji Kastrycznickiego rejonu w Witebsku. Gdzie i na jakim stanowisku będzie pracował, wciąż nie wiadomo.
Na portalach społecznościowych szeroko dyskutowano o nagraniu rozmowy Staszeuskiego z członkami komisji wyborczej z 9 sierpnia w jednym z lokali wyborczych w Witebsku. Sądząc po rozmowie, w tej komisji głosy zostały policzone uczciwie, w wyniku czego liderem została Swiatłana Cichanouska. Jednak Staszeuski zażądał od nauczycieli radykalnej zmiany liczb w protokole, aby zwycięstwo przypadło Łukaszence.
Później gubernator Mikałaj Szerstniew poinformował, że trwa kontrola w stosunku do Siarhieja Staszeuskiego, ale nie sprecyzował, kto ją zainicjował – władze regionalne czy siły bezpieczeństwa. Czy kontrola się zakończyła i z jakim skutkiem pozostaje kwestią otwartą.
Przetłumaczono z: https://t.me/kyky_org/6404

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *