Podsumowanie wydarzeń 7 października

📌Swiatłana Cichanouska spotkała się z wicekanclerzem i ministrem finansów Niemiec, Olafem Scholzem oraz przemawiała do Zgromadzenia Narodowego Francji.
📌Hiennadij Sawiłow stracił stanowisko przewodniczącego Federacji Hokeja Białorusi za odmowę udziału w wiecu poparcia dla Aleksandra Łukaszenki.
📌W Rosji wystawiono list gończy za Swiatłaną Cichanouską. Poszukiwania mają charakter międzypaństwowy.
📌800 białoruskich działaczy kultury podpisało list otwarty, w którym sprzeciwiają się przemocy i fałszerstwom wyborczym.
📌Dmitrij Gora – zastępca Prokuratora Generalnego stanie na czele komisji, która obiecała zbadać zgłoszenia Białorusinów, skarżących się na to, że zostali pobici i upokorzeni przez funkcjonariuszy milicji.
📌Sąd pozostawił Wiktara Babarykę w areszcie śledczym KGB.
📌Zatrzymano pracownika Banku Rozwoju oraz dyrektora spółki zarządzającej holdingiem drzewnym Aleksieja Żyrienkowa.
📌Międzynarodowy Komitet Olimpijski przeprowadzi śledztwo w związku z niepokojącymi informacjami otrzymanymi od białoruskich sportowców. Twierdzą oni, że zaczęto ich dyskryminować z uwagi na wspieranie opozycji.
📌W ramach inicjatywy „Solidarność z Białorusią” sfinansowanych zostanie 500 miejsc dla białoruskich studentów na polskich uczelniach oraz 25 miejsc dla naukowców w instytutach badawczych.
Zdjęcie: TUT.BY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *