Podsumowanie wydarzeń 19 listopada

📌Swiatłana Cichanouska spotkała się z premierem Holandii Markiem Rutte. Premier stwierdził, że Holandia będzie kontynuować pomoc dla Białorusi.
📌Dzisiaj w Mińsku odbył się marsz osób niepełnosprawnych.
📌Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie nie podjęła jeszcze decyzji o odwołaniu mistrzostw świata, które mają się odbyć w Mińsku i Rydze.
📌Amerykańska Izba Reprezentantów zatwierdziła “Akt o demokracji i prawach człowieka w Białorusi”. Dokument uznaje również Radę Koordynacyjną, wzywa do nowych wyborów i uwolnienia więźniów politycznych.
📌Przetasowania kadrowe: Anatol Markiewicz jest teraz Ministrem Kultury, Mikałaj Karpienkau-Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i dowódcą Wojsk Wewnętrznych, Alaksandr Kaniuk – Ambasadorem w Armenii. Andrej Raukou – Ambasadorem w Azerbejdżanie..
📌KGB Białorusi wpisało twórców kanału informacyjnego NEXTA na listę osób zaangażowanych w działalność terrorystyczną.
📌Szef dyplomacji Unii Europejskiej Josep Borrell: „UE nie przyzna już ani jednego euro rządowi Łukaszenki, wszystkie środki dla tego kraju przejdą przez organizacje pozarządowe do obywateli”.
📌Matka Bandarenki przekazała dziennikarzom kopię laboratoryjnego badania krwi jej syna. We krwi nie było alkoholu etylowego
📌Jutro w Mińsku odbędzie się pogrzeb Ramana Bandarenki.
Zdjęcie: Radio Swaboda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *