Podsumowanie wydarzeń 16 stycznia

📌 Albania, Macedonia Północna, Czarnogóra, Islandia i Norwegia dołączyły do trzeciego pakietu sankcji UE wobec białoruskich władz.
📌 Białoruski Komitet Helsiński i Centrum Praw Człowieka Wiasna zaapelowali do ONZ w związku z nagraniem o zabójstwach i obozach dla protestujących.
📌 Škoda, główny sponsor mistrzostw świata w hokeju na lodzie, ogłosiła, że odmówi sponsorowania mistrzostw 2021, jeśli odbędą się one w Białorusi.
📌 Marka Tissot zażądała wyjaśnień od Międzynarodowej Federacji Hokeja w związku z organizacją mistrzostw świata w Białorusi.
📌 Dziennikarki Biełsatu i organizatorki akcji na Placu Zmian Kaciaryna Andriejewa i Darja Czulcowa zostały oskarżone o wyrządzenie szkód o wartości 11562 rubli.
📌 Pojawiły się szczegóły sierpniowego spotkania Łukaszenki z OMONem, na którym mówił o planach stworzenia obozów dla protestujących.
📌 Dziennikarz szwajcarskiego wydania „Watson”, Klaus Zaugg, poinformował, że 18 stycznia Międzynarodowa Federacja Hokeja pozbawi Białoruś prawa do organizacji mistrzostw świata 2021.
Zdjęcie: KYKY.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *