Lekkoatletkę Kryscinę Cimanouską próbowano siłą wywieźć z Tokio do Białorusi

Dzień wcześniej sportsmenka nagrała filmik, w którym skrytykowała białoruski komitet olimpijski za przerzucanie odpowiedzialności za niedopełnienie wymogów formalnych na sportowców – Cimanouska, która specjalizuje się w biegach sprinterskich, miała pobiec w sztafecie 4×400 m w miejsce niedopuszczonej do startu zawodniczki.

Białoruski komitet olimpijski tłumaczy, że decyzja o wycofaniu lekkoatletki z udziału w igrzyskach została podjęta w oparciu o badania lekarskie, w związku ze „stanem emocjonalnym i psychicznym” Cimanouskiej.

„To nieprawda, lekarze mnie nie badali” – krótko zareagowała Cimanouska.

Lekkoatletka na lotnisku poprosiła o pomoc japońską policję. Udało jej się uniknąć przejścia przez odprawę. Obecnie została przewieziona w bezpieczne miejsce. Podaje się, że zamierza ubiegać się o azyl polityczny w Austrii. Pomoc zaoferował konsulat Polski w Tokio.

Przetłumaczone z https://t.me/tutby_official/29122, https://t.me/tutby_official/29126, https://t.me/kyky_org/21253, https://news.zerkalo.io/cellar/1036.html?tg, https://t.me/tutby_official/29140, https://t.me/tutby_official/29132

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *