Cichanouska rozpoczyna proces uznania GUBAZIK i milicji zajmującej się zamieszkami za organizacje terrorystyczne

Swiatłana Cichanouska rozpoczyna proces uznania OMON-u i Głównego Zarządu ds. Walki z Działalnością Przestępczą i Korupcją MSW za organizacje terrorystyczne. Kwestia ta była poruszana podczas jej spotkania z Ministrem Spraw Zagranicznych Holandii Stefem Blokiem.

„Skoro Główny Zarząd ds. Walki z Działalnością Przestępczą i Korupcją MSW i OMON zamieniają się w gangi przestępcze, rozpoczniemy proces uznania tych organizacji za ekstremistów lub terrorystów. Wszyscy pracownicy, którzy nie zrezygnują ze służby przed zakończeniem śledztwa, będą uznani za współwinnych i zostaną wobec nich zastosowane sankcje oraz zajęcie mienia. Na amnestię mogą liczyć tylko ci mundurowi, którzy opowiedzą się za ludźmi.” – przekazuje słowa Cichanouskiej służba prasowa.

Ponadto podczas spotkania z holenderskim ministrem Cichanouska omówiła międzynarodowe śledztwa w sprawie zbrodni reżimu w Białorusi. Stef Blok wyraził gotowość do pomocy.

Bojówkarze Głównego Zarządu ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji (GUBAZIK) Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zasłynęli ze zorganizowania prawdziwego polowania na pokojowych demonstrantów, na czele którego stał ich szef, Mikałaj Karpiankou. Osobiście wybił szybę szklanych drzwi kawiarni w centrum Mińska, do której zbiegli demonstranci. Była to jedyna witryna sklepowa wybita podczas białoruskich protestów.

Działania Karpiankowa nie pozostały niezauważone: dwa dni temu został mianowany wiceministrem spraw wewnętrznych.

Źródło: https://euroradio.fm/cihanouskaya-pachynae-praces-pryznannya-gubazik-i-amap-terarystychnymi-arganizacyyami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *