Podcast: Białorusini się przebudzili, ale co dalej?

Protesty na Białorusi trwają od lata 2020 r. Kraj się zmienia. Zmienia się społeczeństwo, naród. Jakie będą następstwa tego narodowego przebudzenia? Jak długo Aleksandr Łukaszenka może „siedzieć na bagnetach”?

Uczestnicy i obserwatorzy wydarzeń na Białorusi nie mają wątpliwości, że kraj, a zwłaszcza społeczeństwo, nie powróci już do letargicznego stanu sprzed przebudzenia, które nastąpiło latem 2020 r. Białorusini nie zrezygnują z odzyskanego głosu, zwłaszcza że widzą, jaką siłę stanowią. Nie oznacza to jednak, że reżim Aleksandra Łukaszenki podda się, a toksyczny prezydent zrezygnuje.

Z tego powodu protesty zapewne będą trwały pomimo nadchodzącej zimy. Może zmienić się ich forma czy masowy charakter, ale nic nie wskazuje na to, aby Białorusini zamilkli. równocześnie nikt nie wie, kiedy nastąpić może przełom. Najprawdopodobniej nastąpi równie niespodzianie, jak zaskakująca było białoruskie przebudzenie, którego jeszcze na początku 2020 r. nikt się nie spodziewał.

Zapraszamy do odsłuchania ostatniego odcinku z cyklu podcastów przedstawiających różne oblicza zmian zachodzących na Białorusi, przygotowanego przez portal partnerski www.new.org.pl

Podcast prowadzi Jarosław Kociszewski. W podcaście biorą udział: Piotr Rudkouski, Paweł Usow, Edward Lucas, Alaksandr Milinkiewicz, Alena Aharelysheva, Hanna Lubakowa, Paweł Łatuszka, Andriej Chadanowicz.

Obraz: new.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *