Wykład: Białoruś 2020: od analogowego autorytaryzmu do demokracji cyfrowej [en]

Wykład prof. Almiry Ousmanovej w ramach przedmiotu ogólnouniwersyteckiego Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, „Białoruś 2020”, który kontynuuje serię wykładów w semestrze letnim. Wykładowcy i wykładowczynie to eksperci i ekspertki z …

Wykład: Białoruś 2020: od analogowego autorytaryzmu do demokracji cyfrowej [en] Czytaj więcej

Niezłomna Ewa: obrazy jako katalizator rewolucyjnych zmian w Białorusi

Część III: Dotychczasowe normy dotyczące tego, co media mogą, a czego nie mogą publikować zgodnie ze standardami etyki dziennikarskiej, niemalże z dnia na dzień straciły na znaczeniu. Patrząc na zdjęcia, Białorusini porównują okrucieństwa, których dopuszcza się reżim, do tortur w nazistowskich obozach koncentracyjnych.

Niezłomna Ewa: obrazy jako katalizator rewolucyjnych zmian w Białorusi Czytaj więcej

Niezłomna Ewa: obrazy jako katalizator rewolucyjnych zmian w Białorusi

Część II: Zarówno tegoroczna kampania wyborcza, jak i wszystko, co ostatnio wydarzyło się w Białorusi, wymaga dokładnej analizy pod różnymi kątami. Dynamika mobilizacji politycznej w Białorusi (tak jak z pewnością i w innych krajach) jest nierozerwalnie związana z powstaniem specyficznego języka wizualnego protestujących.

Niezłomna Ewa: obrazy jako katalizator rewolucyjnych zmian w Białorusi Czytaj więcej

Niezłomna Ewa: obrazy jako katalizator rewolucyjnych zmian w Białorusi.

Część 1: szokujące zdjęcia, przedstawiające bestialstwo i przemoc ze strony reżimu, wymierzone w pokojowo nastawionych protestujących, oddają ból i grozę sytuacji. Poruszające ujęcia masowych protestów i łańcuchów solidarności, odbywających się w całym kraju, pokazują nadzieję i pogodę ducha.

Niezłomna Ewa: obrazy jako katalizator rewolucyjnych zmian w Białorusi. Czytaj więcej